Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs tüp bebek merkezi KKTC
Kıbrıs tüp bebek merkezi KKTC

Çiftlerin en büyük hayali anne ve baba olabilme sevincini yaşayabilmek ve evlat sevgisi hissini tadabilmektir. Çiftler, kendilerine ait bir bebeği kucaklarına alabilmek, tam anlamıyla aile olabilmek, yüreklerindeki tüm sevgiyi bebeklerine vererek en iyi şekilde yetiştirmek ve dünyada kendilerinden bir iz bırakmak için bebek sahibi olmanın en büyük hakları olduğunu haklı olarak düşünürler.

Ancak çiftlerin düzenli ve sıkıntısız cinsel yaşamları olsa da bazen çeşit sağlık problemlerinden dolayı bebek sahibi olamayabilirler. Böyle durumlarda kendilerini çaresiz hisseden çiftler, umutsuzluğa kapılarak büyük bir hayal kırıklığı yaşasalar da Kıbrıs tüp bebek merkezi bebek sahibi olamayan çiftlerin imdadına yetişerek onların umutlarını yeniden yeşertmekte ve birçok çiftin hayalinin gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Çiftlere Umut Işığı Oluyor

Kıbrıs tüp bebek merkezleri son teknolojiyle donatılmış genetik laboratuvarları, tam donatılmış (ivf) tüp bebek ünitesi ve uzman ekibiyle tüp bebek tedavisinde yakaladığı yüksek başarıyla tüp bebek tedavisinde Asya ve Avrupa’nın en gözde merkezidir.

Kıbrıs’a tüp bebek merkezleri sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetin yanı sıra makul fiyat politikasıyla da bebek sahibi olma konusunda çiftlere umut ışığı olmaktadır. Kıbrıs tüp bebek tedavi merkezleri her şeyden önce yüzde 100 müşteri memnuniyetine odaklanmış ve bu anlayışla hizmetlerini yürüterek çiftlere anne ve baba olmanın sevincini yaşatmaya çalışmaktadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerinde Tüp Bebek Tedavisi Kaç Defa Denenebilir?

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde deneme sayısında herhangi bir sınırlama olmasa da anne ve baba olmayı hayal eden çiftlerin hem maddi, hem de manevi olarak kendilerini tedavi sürecine hazır hissetmeleri çok önemlidir. Ayrıca tüp bebek tedavisinde deneme sayısı arttıkça önceki tedavilerdeki başarısızlıkların yaratmış olduğu hayal kırıklığı, depresyon ve üzüntü çiftleri psikolojik açıdan aşırı yıpratmaktadır. Çiftlerin tüp bebek tedavisinde genellikle ilk 3 denemede gebelik elde edilebildiğinin bilincinde olması psikolojik yıpranmanın önüne geçmektedir. Tüp bebek tedavisinde ilk 3 denemede gebelik elde edilemezse bu duruma tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları denilmektedir.

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde ilk tüp bebek denemesinde başarı oranı oldukça yüksek olsa da başarısızlıkla sonuçlanmasının oldukça doğal olduğu bilinmelidir. Tüp bebek tedavisinin ilkinin gebelikle sonuçlanmaması ikinci tüp bebek denemesi için rehber olacağından dolayı başarı yüzdesinde herhangi bir düşme olmaz. Ancak tüp bebek tedavisinde üçüncü denemeden sonra başarı yüzdesi bir hayli düşmektedir.

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde tedavi süreci ve tedavinin başarısızlıkla sonuçlanması durumunda kaç defa deneme yapılacağına dair çiftlere ayrıntılı olarak bilgi verilmektedir. Ayrıca Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde görev yapan hekimler, tüp bebek tedavisinde en fazla 6 defa denemeyi uygun görmektedir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerinde Anne Adayının Yaşı Önemli Mi?

Kıbrıs tüp bebek tedavi merkezlerinde anne ve babaların hayallerine kavuşması için ciddi emekler büyük bir titizlikle sarf edilmekte, başarı oranının yüksek olması için en ince ayrıntılara dahi dikkat edilmektedir. Bu ince detaylar arasında baba adayının giydiği çamaşırdan, anne adayının sigara dumanına maruz kalıp kalmadığına dair birçok ayrıntı yer almaktadır. Tüp bebek tedavisinde başarıyı etkileyen en önemli faktörün ise anne adayının yaşının olduğu bilinmelidir.

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde tüp bebek tedavisi yapılırken anne adayının kendi yumurtalıkları baba adayının spermleri ile döllenmektedir. Bu nedenle anne adayının yaşı başarı yüzdesinde en büyük avantaj olarak kabul edilmektedir. Çünkü anne adayının yaşı ilerledikçe yumurtaların kalitesi ve yapısı bozulmaktadır. Bu da yaş ilerledikçe gebe kalma olasılığını azaltmaktadır. Öyle ki anne adayının yaşı 35 yaş ve altındaysa yumurtalık rezervleri iyi olduğundan dolayı gebe kalma şansı yüzde 60-70 seviyelerinde iken, bu yüzde 45 yaş ve üstü kadınlarda yüzde 5-10 seviyelerine kadar düşmektedir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Tüp Bebek Tedavisinde Düşük Riski

Tüp bebek tedavisi sonucunda gebe kalmayla doğal yollarla gebe kalma arasındaki düşük riski farkı kıyaslandığı zaman neredeyse aynı olduğu görülür.

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde yapılan tüp bebek tedavisinde düşük riskini artıran en önemli faktörler arasında anne adayının yaşı ve embriyonun kalitesi yer almaktadır. Düşük riskini artıran bu faktörler diğer tüp bebek merkezlerindeki tüp bebek tedavileri içinde geçerlidir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerine Başvurmadan Önce Anne Adayı Beslenme Tarzını Değişmeli mi?

Çiftler tüp bebek tedavisine başlamaya karar verdikleri anda anne adayının beslenme tarzını kesinlikle değiştirmesi gerekir. Çünkü tüp bebek tedavisi esnasında anne adayının vücudunun sağlıklı ve güçlü olması gebelik şansını artırdığı gibi anne adayı bu zor süreci daha rahat atlatmakta ve sağlığı da bozulmamaktadır.

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde tüp bebek tedavisi olmayı düşünen ya da bu merkezlerde tüp bebek tedavisi olan anne adaylarına doktorlar Akdeniz tipi beslenme tarzını tavsiye etmektedir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerinde Tedaviye Başlamadan Evvel Anne Adayı Rejim Yapmalı Mı?

Tüp bebek tedavisi alacak olan anne adayı aşırı kiloluysa, tüp bebek tedavisinde başarı şansını yükseltmek için bir uzman önderliğinde rejim yaparak ideal kilosuna ulaşmalıdır. Yine tüp bebek tedavisi alacak olan anne adayı aşırı zayıfsa da yine bir uzman önderliğinde beslenme tarzını değiştirerek kilo almalı ve ideal kilosuna ulaşmalıdır. Anne adayı ideal kiloya ulaştığı zaman tüp bebek tedavisine başlanırsa, kullanması gereken ilaçları normal dozlarda alacağı için düşük riski ciddi seviyede düşmektedir. Anne adayı ideal kilosunda olduğu zaman vücudu gebeliğe hazır olacağından hem bedenen, hem de psikolojik olarak kendisini daha rahat hissedecektir.

Önceki İçerikGebelik Belirtileri Nelerdir
Sonraki İçerikKısırlık Tedavisi