Tüp Bebek Tedavi Süreci

tüp bebek tedavi süreci
tüp bebek tedavi süreci

Tüp bebek tedavi süreci nasıl olur? Tüp bebek tedavi süreci yumurta oluşturma ve yumurta toplama olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Yumurta oluşturma ve yumurta toplama nedir? Hep birlikte İnceleyelim.

Yumurta Oluşturma ve Yumurta Toplama

Tüp bebek tedavisine başlangıç yapılmasıyla birlikte ikinci adım kadının yumurtalıklarının uyarılması ve yumurta oluşturulmasıdır. Bu aşamalarda kadının yumurtalıklarından embriyo oluşumuna elverişli olması, kaliteli yumurtalar elde edebilmek adına yumurtanın gelişimi için ilaçlar, vitaminler ve iğnelerin kullanımı sağlanır.

8 ila 12 gün kadar sürmekte olan bu süreç içerisinde ilaç miktarı kişinin yaşı ve kilosuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Genel anesteziyle birlikte yapılan yumurtaların toplanma tedavisi üçüncü adımdır. Yumurta toplama işleminde erkek de sperm alınır. Bu işlemden önce erkeğe 3 ila 4 günlük cinsel perhiz önerilmektedir. Sperm ve yumurtaların alınmasından sonra birleştirme işlemi laboratuvar ortamında klasik tüp bebek tedavisiyle birlikte ya da mikroenjeksiyon yöntemi tercih edilmektedir.

Önceki İçerikTüp Bebek Fiyatları 2023
Sonraki İçerikTüp Bebek Tedavisi Sonrası