Tüp Bebek Fiyatları 2024

tüp bebek fiyatları 2023
tüp bebek fiyatları 2023

Tüp bebek tedavisiyle birlikte bebeklerini kucaklarına almayı isteyen çiftlere uygun fiyatlarla birlikte kaliteli bir hizmet alabilmek oldukça önemlidir. Güvenilir ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla birlikte faaliyet göstermekte olan tüp bebek merkezimiz ise önemli fiyat fırsatları ile birlikte bebek sahibi olmak isteyen çiftleri oldukça mutlu etmektedir. Peki, tüp bebek fiyatları nelerdir? 2024 tüp bebek fiyatları nedir?

Ülkemizde aktif olarak bulunan tüp bebek merkezleri fiyat bakımından oldukça maliyetli ve alınan hizmetinin kaliteli olarak değerlendirmemekte olan çiftler, tüp bebek tedavisi için Kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları ve hizmetlerini araştırmaktadır. Kıbrıs tüp bebek fiyatları nelerdir? Hep birlikte inceleyelim..

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2024

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları Kıbrıs’ta Tüp Bebek Fiyatları
✅ Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2021 2,500 – 4,000 €
✅ Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2022 2,700 – 4,500 €
✅ Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2023 3,000 – 5,000 €
✅ Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2024 3,500 – 6,500 €

 

Tüp Bebek Nasıl Yapılır

Her yıl Kıbrıs’da binlerce çiftin ebeveynlik duygusunu tatmasını destekleyen Kıbrıs tüp bebek merkezi tedavinin temelinde, eşlerden alınmakta olan üreme hücreleri haricinde, laboratuvar ortamında birleşmesini ve döllenmekte olan yumurtanın ve yumurtaların (embriyo) kadının rahmine yerleştirilmesi yatmaktadır. Bu yöntemin doğal işlemekte olan süreçten farkı, döllenmenin kadının rahmi dışında bir ortamda meydana gelmesidir. Embriyo transferi ile birlikte başlamakta olan hamilelik dönemi, doğal bir süreç ile birlikte eş nitelikte devamlılık sağlamaktadır.

kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları nelerdir
kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları nelerdir

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Fiyatları Nelerdir

2024 Kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları nedir? Kıbrıs tüp bebek fiyatları oldukça uygundur ve bu konuyla ilgili detaylı bir araştırma yapılmasından önce tüp bebek merkezi seçimi yapılmamalıdır. Kıbrıs tüp bebek merkezinin çok sık tercih edilmesinin en önemli faktörlerden biri de bebek sahibi olmak isteyen çiftlere sunulan uygun fiyatların olmasıdır. Aynı zamanda Kıbrıs tüp bebek merkezi tercihinde bulunan çiftler, sağlık turizmi hizmetlerinden faydalanarak da tüp bebek tedavisi görmeleri mümkündür.

Kıbrıs tüp bebek merkezinin uygun fiyatlarıyla birlikte güvenilir ve kaliteli bir hizmetle birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu yüzden pek çok fırsatla birlikte Kıbrıs tüp bebek merkezleri doğal yollar ile birlikte bebek sahibi olamayan çiftlerin son durağı olmaktadır. Çiftlerin Kıbrıs tüp merkezlerine yönelmesi durumu uygulanan tüp bebek tedavileri başarılı sonuçlar elde etmesinden kaynaklı olmasıdır.

Kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları 2024 yılı, tüp bebek tedavisi fiyatları 3250-4250 euro aralığında değişiklik gösterebilmektedir. Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde bu fiyatların uygun olması sadece ülkemizden kaynaklı değil, Avrupa’dan da pek çok çifti Kıbrıs tüp bebek merkezlerine yönlendirmektedir. Kıbrıs tüp bebek merkezinde uygun fiyatlarla birlikte hastalara hizmet odaklı misyonuyla ve ulaşılan başarıda çocuk sahibi olamayan çiftlerin umutlarını daha da fazla arttırmaktadır. Kıbrıs tüp bebek merkezleri ile ilgili olarak yapılan doğru seçimler, kaliteli hizmet anlayışı ve fiyat avantajlarıyla birlikte çocuklarını kucaklarına almakta olan çiftleri mutlu etmektedir. Yapılan tedavilere göre, anne ve baba adaylarının sağlık durumlarına bağlı olarak fiyat değişikliği olabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları

Tüp bebek tedavisi, yumurtalama tedavisi (ovulaston indüksiyonu), yumurtaların toplanması, spermlerin alınması ve döllenme (fertilizasyon) embriyonun transfer edilmesi ve gebelik testi gibi aşamalardan oluşmaktadır.

  • Yumurtalama tedavisi: Anne adaylarına regli’nin başlamasıyla birlikte 2-3 gün sonrasında, yumurtaları geliştirmekte farklı özelliklerle birlikte ilaçlar verilmektedir. İlaç dozları, yapılan vajinal ultrasonda izlenmekte olan yumurtaların gelişimine bağlı olarak belirlenmektedir. İlaçlar ise 14 gün içerisinde etki göstermekte ve yumurtalar toplanacak büyüklükte oluşur.
  • Yumurtaların toplanması: Yumurtalar, çatlama iğnesi olarak adlandırılan iğnelerin yapılmasından sonra yaklaşık 34-36 saat sonrasında transvajinal ultrason kullanımıyla birlikte iğnelerle yumurtalar toplanmaktadır. Bu işlem, genel anestezi veya sedatizasyon ile birlikte 5-20 dakika süresince uygulanmaktadır. Laboratuvarda yumurtalar, kültür ortamına alınmaktadır.
  • Sperm elde edilmesi: Spermler, mastürbasyonlarla birlikte toplanmaktadır. Eğer, mastürbasyonla birlikte sperm toplanmıyorsa TESE (cerrahi yollarla testükiler sperm elde edilmesi) ya da TESA (testikiler sperm aspirasyonu) tercih edilmektedir. Toplanan spermler, laboratuvarda semende ayrıştırılır ve seçilen spermler yumurtaları döllenmede kullanmaktadır.
  • Döllenme (Fertilizasyon): Döllenme, toplanmakta olan sperm ve yumurtalardan olgun ve sağlıklı olanların laboratuvar ortamında bir araya getirilerek (IVF, inseminasyon); spermin doğrudan yumurtanın içerisine yerleştirilmesi (ICSI, intrastoplazmik sperm enjeksiyonu) yöntemleri ile gerçekleşmektedir. Yapılan işlemlerden sonra döllenmenin gerçekleşip gerçekleşmediği 16 ila 18 saat sonrasında kontrolü sağlanmaktadır. Daha sonraki günlerde ise embryo bölünmesinin takibi sağlanır. Embriyo oluşmasından 5 gün sonrasında genetik testler gerçekleştirilir ve sağlıklı embriyonların belirlenmesi de mümkün bir hale gelmektedir.
  • Embryo transferi: Döllenmenin 3.gününde ya da 5.gününde sağlıklı bir veya birkaç gün embriyo, ince bir kateter ile birlikte kadının rahmine transfer edilmektedir. Ağrısız bir işlem olmasından dolayı anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Embriyonun tutunup tutunmadığının belli olması için aradan yaklaşık 12 gün geçmesi gerekmektedir.
  • Gebelik testi: Yapılan işlemlerin başarılı olup olmadığını anlayabilmek açısından embriyo transferinin 12.gününde idrar veya kan üzerinden test yapılmaktadır. Sonucun pozitif olması durumunda iki gün sonrasında test tekrar yapılır. Hamilelik gerçekleşmişse 14 günden sonra ultrason kullanımıyla transfer edilmekte olan embriyolardan kaçının tuttuğunun tespiti yapılır.
Önceki İçerikTüp Bebek İçin Sperm Sayısı Kaç Olmalı
Sonraki İçerikTüp Bebek Tedavi Süreci